Bloki i parcele budowlane

Autor: | Opublikowane w Zabudowanie w mieście Brak komentarzy | Tagi:

parcele-budowlaneStosownie do układu miasta, wielkość bloków budowlanych wzrastać będzie w kierunku od środka ku obwodowi równolegle z rzednieniem ulic i zwiększaniem się parcel budowlanych. Sposoby zabudowania gruntów budowlanych są tak rozmaite, a zmieniają się też z biegiem czasu i tak dalece zależą od stosunków miejscowych i majątkowych, że niepodobieństwem jest ustalić z góry na daleką przyszłość rozmiary parcel. Pod tym względem wypada się stosować do każdorazowych okoliczności.

Plan zabudowania miasta powinien przez najrozmaitsze kształty bloków, które znowu pociągają za sobą najrozmaitsze rodzaje i rozmiary parcel, zapewniać budującemu swobodę wyboru pośród terenów budowlanych. Rozmaitość ta odbija się potem w rozmaitości budynków i przyczynia się do wytworzenia wdzięcznych i nieszablonowych widoków miasta.

kurs na koparke kraków

Korzystną rzeczą jest dostosować formy bloków i parcel budowlanych do celu, któremu mają w przyszłości służyć w odnośnej części miasta.

Wymiar i kształt bloków może być nader rozmaity. Domy ze sklepami winny mieć długie fronty od ulicy i stać przy ulicach z bardzo ożywioną komunikacja. Bloki domów mieszkalnych i domów dla jednej rodziny winny zawierać odpowiednie płaszczyzny ogrodowe, bez względu na to, czy zabudowane są zwartym czy też luźnym sposobem; przy domach czynszowych ogrody są również bardzo pożądane. Fabryki wymagają wielkich niepodzielonych obszarów, domy robotnicze małych i ważkich bloków.

kurs na koparke kraków