Koszty ustalenia planu zabudowania cz. 3

Autor: | Opublikowane w Koszty wykonania planu Brak komentarzy | Tagi:

Wynagrodzenie za plan zabudowania bywa często mniejsze niż wynagrodzenie architekta za budowę większego budynku. A przecież obmyślenie planu przyszłości dla miasta należy wyżej cenić niż plan budowlany. Przemawia za tym wartość i pożyteczność tej pracy. Z dobrego planu budowlanego korzystają mieszkańcy jednego domu; dobry plan zabudowania wychodzi natomiast na korzyść ludności całego miasta.

Pomimo tego spotkać się można często z niezrozumiałą odrazą do wydatku na fachowy plan. Często decydują się gminy łatwiej na wydanie o wiele wyższej kwoty na wykupno budynków i gruntów, niż na koszta planu. A przecież wydatki na wykupno są to kwoty stracone i nieproduktywne, podczas gdy wydatki na plan przynoszą stale obfite odsetki i to odsetki składane.

Koszty wyznaczenia projektu na terenie.

Ponieważ gotowego planu nie można natychmiast urzeczywistnić, lecz zarządzenia jego wprowadza się w życie w miarę potrzeby i z biegiem czasu, odnośne pomiary i wytyczania wypada też wykonywać w każdym poszczególnym przypadku z osobna. Należy to do technicznych organów miejskich, a wynagrodzenie tych czynności objęte jest ich płacą urzędową.

To Cię zainteresuje:

– Roboty ziemne wykopy Łódź
– chodniki dywanowe