Plan zabudowy miasta
Z pomiędzy wielu dodatnich stron planu zabudowania miasta przytoczymy następujące:
Jeżeli taki plan istnieje, może każdy, mający chęć budowania, zajrzeć do niego i dokładnie się poinformować. Na przykład przy przebudowie już stojącego domu wskazuje plan regulacyjny z góry zainteresowanemu, ile musi odstąpić z parceli budowlanej lub nabyć z ulicy. Może on przez to łatwiej obliczyć wartość swej realności przed przebudowaniem i po przebudowaniu. Przy nowej budowie, w okolicy dotąd wcale nie zabudowanej, albo zabudowanej tylko częściowo, plan zabudowania daje obraz stosunków, jakie się tam wytworzą. Znajomość warunków, mających powstać w projektowanej dzielnicy, umożliwia budującemu zamówienie takiego planu, iżby z położenia budynku przy przyszłym placu, ulicy głównej lub bocznej (z ogródkiem lub bez niego) itd., osiągnął jak największą korzyść.
młotki ślusarskie
W powiększających się miastach rośnie z biegiem lat ustawicznie potrzeba gmachów’ publicznych, gminnych, krajowych i państwowych, w szczególności budynków administracyjnych i urzędowych, kościołów, zakładów naukowych, teatrów, muzeów itd. Plan zabudowania ustanawia już z góry odnośne place, odpowiadające swym położeniem celowi; jest przeto rzeczą łatwą zachować je na wypadek potrzeby.
Jeżeli się to nie stało z braku poglądowego planu zabudowania – zwanego także charakterystycznie planem przyszłości – powstaje w danym razie poważna trudność postarania się o odpowiednie grunta. Pociąga to za sobą znaczne zwiększenie kosztów ponieważ, jak wiadomo, ceny gruntów stale idą w górę, a nawet zdarzyć się może, iż przy szybko postępującym zabudowaniu, gruntów wcale nie można nabyć. Odnosi się to w równej mierze także do przyszłych placów, ulic i ogrodów.
młotki ślusarskie
To Cię zainteresuje:
– Podnośniki koszowe Lublin
– Sauny na podczerwień Poznań