Zadania z dziedziny budowy miast

Autor: | Opublikowane w Znaczenie budowy miast Brak komentarzy | Tagi:

zadanie-budowy-miastDotychczas było niestety zwyczajem, że przy regulacji lub rozszerzaniu miast i miejscowości, gminy postępowały w sposób, jaki się im zdawał najlepszy. Pozostawiały ich rozwój i wzrost zrządzeniu przypadku i samowoli, albo też polecały wykonanie odnośnych planów nie specjalistom w budowie miast, lecz ludziom z jej zasadami nie obeznanym. To nam tłumaczy, że na tern polu tak wiele można było popełnić błędów.

Zadania z dziedziny budowy miast

Z tego względu byłoby rzeczą ze wszech miar korzystną, aby znajomość istoty i ważności sztuki budowania miast jak najbardziej się rozpowszechniła a regulację miast i rozszerzanie ich projektowali i przeprowadzali tylko tacy technicy, którzy w tej sztuce są zupełnie biegli.

Zadania z dziedziny budowy miast należą do największych i najtrudniejszych jakie przypadają w udziale nowoczesnym technikom, a stosowne ich rozwiązanie ma nader doniosłe znaczenie. Należy też przystępować do tych zagadnień z największą rozwagą i sumiennością.

Nie każdy technik, nawet najdzielniejszy w swym zawodzie, potrafi sprostać temu trudnemu zadaniu, jeżeli nie postarał się o zupełne opanowanie specjalnego działu budownictwa miast i nie posiada pewnej praktyki i doświadczenia w tej mierze.

Zadania z dziedziny budowy miast

To Cię zainteresuje:

– oświetlenie led przeciwwybuchowe ex
– płyny szczecin