Zadanie sztuki budowania miast

Autor: | Opublikowane w Ogólne poglądy Brak komentarzy | Tagi: budowanie miast

zadania-sztuki-bodowania-miastPolega (krótko mówiąc) na spełnieniu, ile możności, wszystkich warunków, które powinna posiadać dobrze zorganizowana siedziba ludzka. Należy uwzględnić ruch komunikacyjny i dobrobyt ludności, poprzeć i ułatwić zarobkowanie, umożliwić przyjemne i wygodne życie, nadto nie wolno pominąć piękności całokształtu miasta. Praktyczna korzyść i piękno muszą tu iść w parze, jak nigdzie indziej.

okno vetrex 90+

Sztuka budowania miast winna jednakże tworzyć nie tylko dzieła wielkie i pożyteczne, nie tylko rzeczy o idealnej i materialnej wartości, lecz także występować przeciw niewłaściwym zarządzeniom, które pod względem higienicznym, gospodarczym, i estetycznym często powodują niepowetowane szkody, i to szkody, dające się dotkliwie we znaki nawet dalszym pokoleniom.

Nie mniej ważnym zadaniem budownictwa miast jest przyczyniać się do zmniejszenia przeciwieństw społecznych, jak o tym wyżej była mowa. Działanie jego musi uwzględniać wszystkie warstwy, klasy i stany ludności. Plan zabudowania miasta winien starannie uwzględnić umieszczenie nie tylko wyższych zamożnych klas, lecz także średnich i niższych warstw robotniczych. Staranie się o dobro robotników jest nie tylko aktem koniecznym, lecz także humanitarnym.

okno vetrex 90+

To Cię zainteresuje:

– schody chojnice
– szkolenie psa warszawa