Źle dobrany kolor

Autor: | Opublikowane w Wymagania estetyki Brak komentarzy | Tagi: liche malowidło

brzydkie-miastoRażą również niesmaczne i jaskrawe kolory fasad. Jakże szkaradnie przedstawiają się w ulicy a cóż dopiero na tle przyrody budynki pomalowane błękitnie, różowo, zielono lub czekoladowo!

Najstosowniejsze dla fasad wyprawionych są kolory naturalnego kamienia o tonie przyjemnym i ciepłym.

Nieładnym jest też zwyczaj obwieszania całego frontu domu od dołu do góry godłami podłużnymi i wywieszkami. Wprost zaś szpecą ulice zbyt duże, krzyczące godła reklamowe i ogłoszenia na murach ogniowych, wykonane przeważnie w rażących kolorach i często ozdobione przeróżnymi krzyczącymi malowidłami. Świadczą one o wielkim braku smaku. Ich wartość praktyczna zdaje się być także wątpliwą, gdyż firmy szanujące się i najlepsze nie posługują się niemi.

dachy lublin

Równie wstrętne, a może nawet wstrętniejsze są ogłoszenia umieszczane na otwartym polu najczęściej wzdłuż szlaków kolejowych i brzegów rzek, na tablicach, parkanach, ścianach drewnianych, albo samotnie stojących chatach i domach, a nawet na skałach. Zawierają one zazwyczaj nie tylko olbrzymie napisy, ale także liche malowidła, a nawet okropne obrazy figuralne. Takie szpecenie krajobrazu musi w każdym miłośniku przyrody wzbudzać głęboki żal i smutek i raczej odstręcza niż zachęca do kupna zalecanych towarów.

dachy lublin