Ruch pieszych i swobodnych powózek wszelkiego rodzaju

Autor: | Opublikowane w Rozwiązanie problemów komunikacji Brak komentarzy | Tagi:

ruch-na-przejsciuJeżeli chodniki nie będą mogły pomieścić olbrzymiej masy przechodniów, trzeba będzie wzdłuż ulic i placów urządzić arkady w przyległych budynkach, przez co powiększy się znacznie rozmiar powierzchni komunikacji, bez znacznego uszczerbku dla użytkowania budynków.

Jeżeliby przy nader ożywionym ruchu pieszych i to zarządzenie nie wystarczyło, to trzeba by nad parterowymi podcieniami urządzić na pierwszym piętrze drugie podcienia, które by wypadało połączyć ze sobą mostami ponad wylotami ulic w kierunku komunikacji. W narożnych domach urządziłoby się zejścia, które mogłyby równocześnie wieść do tunelów chodnikowych i do kolei podziemnych.

wyposażenie mieszkań

Podczas gdy na wysokości ulicy komunikacja będzie gorączkowa, gronie się skłębiająca i bezustannie prąca naprzód, pod arkadami, szczególnie górnymi, ruch w składach i przy oknach wystawowych będzie się mógł odbywać bezpiecznie i spokojnie.

Takie urządzenia uwolnią powierzchnie uliczne od komunikacji pieszej, przez co pozostanie więcej miejsca dla ruchu wozami.

wyposażenie mieszkań