Komunikacja dalsza i zamiejscowa

Autor: | Opublikowane w Rozwiązanie problemów komunikacji Brak komentarzy | Tagi:

komunikacja-samochodowaMiasta światowe muszą, jak najściślej być złączone z komunikacja światową. Dlatego należy uwzględnić przede wszystkim komunikację zamiejscową i dalszą, która z wszystkich stron zmierza ku miastu, tam znajduje swe ujście, przechodzi przez nie, lub je okrąża.

Główną potrzebą miasta światowego jest uregulowana komunikacja na zewnątrz dla sprowadzania środków Spożywczych i zarobkowych dla ludności. Warunkiem życia dla miasta światowego jest przeto ruch towarowy. Olbrzymi żołądek miasta światowego musi bezwarunkowo być codziennie zaspokojonym, a miliony zarobkującej ludności muszą otrzymywać surowiec potrzebny do przerabiania i mieć możność pozbywania się swych wyrobów.

blog meblowy

Ze stanowiska gospodarstwa społecznego powstaje przeto w pierwszym rzędzie wymaganie, by dowóz i odwóz tych niezmiernych ilości materiałów odbywał się pewno, szybko i także tanio. Dlatego powinna komunikacja kolejowa i okrętowa sięgać o ile możności do wszelkich rozgałęzień komunikacji wielkomiejskiej, a kosztownego rozwożenia towarów podwodami jako najdroższego powinno się jak najwięcej unikać.

Z tego, co się wyżej powiedziało, wynika, że przy komunikacji zamiejscowej ruch towarowy ma wiele donioślejsze znaczenie niż ruch osobowy. Lecz i ten ostatni, rozumie się samo przez się, w mieście światowym należy się także otaczać opieką ze zwiększoną troskliwością.

blog meblowy