Uwagi o ustawach budowlanych cz. 1

Autor: | Opublikowane w Ustawy budowlane Brak komentarzy | Tagi:

Wznoszenia budynków bezwarunkowo nie można pozostawić samowoli budującego. Następstwem byłby dziki sposób budowania, pociągający za sobą jak najgorsze skutki.

Zarówno budujący, jak budowniczy są ze względów samolubnych z góry przeciwnikami ustaw budowlanych jako ograniczających ich swobodę budowania. Dążą oni najczęściej do tego, aby wyzyskać do ostatnich granic teren budowlany, tak co do obszaru, jak co do wysokości. Chcieliby jak najdalej wbudować się w ulicę bez względu na pyl i hałas uliczny i sprzeciwiają się w zasadzie wszelkiemu odstępowaniu gruntu na cele komunikacyjne lub publiczne.

W samolubstwie swym zapominają budujący o szkodliwości zbyt ciasnego zabudowywania, nie uznają korzyści, jakie im przez samo światło daje szersza ulica, nie chcą słyszeć 0 ogródkach przed domami, mimo że mieszkania stają się przez nie przyjemniejsze i mniej cierpią od pyłu; obojętne im jest dobro sąsiadów i ogółu. Zwłaszcza spekulanci terenowi 1 budowlani mają wyłącznie na oku własne korzyści. Przy zakładaniu i budowie mieszkań ludzkich należy jednak więcej strzec wyższego dobra ludności niż korzyści spekulantów.

To Cię zainteresuje:

– kursy jazdy Lublin
– litery podświetlane warszawa