Utrzymanie w dobrym stanie

Autor: | Opublikowane w Ogólne poglądy Brak komentarzy | Tagi:

stary-budynekStare budynki i pomniki należy stale utrzymywać, o ile zaś mają wartość historyczną lub artystyczną, na zawsze konserwować. Rodzimy sposób budowania należy pielęgnować i chronić od obcych wpływów. Mimo poszanowania przeszłości, nie powinno się jednak pomijać wymagań nowoczesnego postępu i ducha czasu.

Kwestię sporną, czy w starych dzielnicach miasta wolno rozszerzać istniejące ulice lub przebijać nowe, należy bezwarunkowo rozstrzygnąć potakująco. Powiększenie się miast i z tym złączony wzrost komunikacji wymaga więcej nowych powiększonych dróg w tych dzielnicach, które nie posiadają dostatecznej i uporządkowanej sieci komunikacyjnej. Wymaga tego też potrzeba przestronności, która występuje z powiększeniem się miasta. Nadto żąda higiena, aby światło i powietrze dochodziły do starych ulic i uliczek często za ciasnych.

sekatory ogrodnicze

Przez takie rozszerzenia lub przebijania ulic niekoniecznie zaciera się charakter dzielnicy; i w tym przypadku przez rozumne i umiejętne rozprzestrzenienie możliwe jest uzyskanie pięknych i jednolitych widoków w mieście. Jeżeli wybitniejsze budynki przeszkadzają koniecznej regulacji, nie należy ich burzyć, lecz można je zręcznie obejść.

sekatory ogrodnicze