Złe plany

Autor: | Opublikowane w Ogólne poglądy Brak komentarzy | Tagi:

zle-planyNiektóre gminy mniemają, że mają dobre plany regulacyjne, jeżeli w planach sytuacyjnych są wrysowane projekty sposobem linearnym, i to dla regulacji zabudowanych części linie równoległe, a dla zabudowania terenów wolnych siatka prostokątnie się krzyżujących ulic, w kształcie szachownicy.

Takie plany nie dają ani systematycznej sieci komunikacyjnej, ani nie uwzględniają podziału miasta podług różnych celów; pomijają często zupełnie place i ogrody publiczne, nie rozróżniono w nich bloków budowlanych i parcel, stosownie do celu, któremu mają służyć w przyszłości i przyjęto najczęściej ulice o równej szerokości, stosując się do błędnych postanowień przestarzałych ustaw budowniczych.

zestaw wkrętaków izolowanych

Plany takie to samowolnie liniowane siatki, lecz nie dobrze obmyślane plany zabudowania. Ani równoległe linie w środkowych dzielnicach ani szachownice na zewnątrz śródmieścia nie są dostosowane do granic własności i nie uwzględniają jakości terenu. Biegną zazwyczaj wzdłuż i w poprzek przez pola rolne, łąki, realności, nawet (bez koniecznej potrzeby) przez budynki, tworząc z dawnymi granicami parcel najzawilsze przecięcia i poprzekręcane figury geometryczne.

zestaw wkrętaków izolowanych